Odszkodowanie za wypadek na krzywym chodniku

Odszkodowanie za wypadek na krzywym chodniku

W wielkich miastach i miasteczkach co rusz trwają prace remontowe, w celu poprawienia estetyki otoczenia oraz jakości i komfortu życia. Mimo tych działań bardzo często znaleźć można miejsca, w których drogi, czy chodniki wciąż są zaniedbane, krzywe i stanowią duże zagrożenie dla pieszych. Poruszanie się po powierzchni, na której co rusz wystaje kawałek płyty lub co kilka kroków można natrafić na dziurę, jest bardzo niebezpieczne i wymaga więcej uwagi, a przecież warto też skupić się na tym, co znajduje się przed nami, nie tylko pod nogami.

Co zrobić, gdy już doszło do wypadku, którego "sprawcą" był właśnie krzywy chodnik? Czy można w takiej sytuacji wystąpić o odszkodowanie? Sprawiedliwy wyrok Sądu z pewnością orzekałby na korzyść poszkodowanego, gdyż w zależności od tego, kto jest zarządcą chodnika, musi on zapewnić bezpieczeństwo osobom poruszającym się po nim, zatem jeśli zarządcą byłoby miasto, to ono dopuszcza się zaniedbań. W danej sytuacji nie ma także znaczenia, czy droga, którą osoba poszkodowana poruszała się w chwili wypadku, była trasą dobrze jej znaną, czy też nie.

Jeśli poszkodowany wielokrotnie już przechadzał się chodnikiem, zwracając uwagę na jego ubytki, nie oznacza to, że przy kolejnym razie nie mógłby nieumyślnie się potknąć. Podsumowując zatem wypowiedź, osoba, która uległa wypadkowi na krzywym terenie, nie może zostać uznana za współwinną zaistniałej sytuacji, choćby dobrze wiedziała, że w tym miejscu znajduje się niebezpieczna dla pieszych droga.

Oprócz spraw o wypadki na krzywych chodnikach często także zdarzają się sprawy o odszkodowanie za wypadki na terenie oblodzonym, śliskim, szczególnie w okresie zimowym, gdy mróz skutecznie utrudnia poruszanie się. W takich sytuacjach nasza Kancelaria Adwokacka również służy Państwu pomocą i wsparciem prawnym.

Adwokat Maciej Migus Łódź

Zapraszamy serdecznie do kontaktu z Kancelarią Adwokacką Adwokata Macieja Migusa, która swoją siedzibę posiada zarówno w Łodzi, jak i w Zgierzu.


<< POWRÓT

Poczytaj poradyODSZKODOWANIA

Telefon do Kancelarii